Listopad 2011

Zdokonal svůj písemný projev

27. listopadu 2011 v 12:04 | ----A.
Spousta lidí ráda píše, to však neznamená, že dobře. Já třeba ráda zpívám. Můj zpěv docela slušně popisuje anglické slovíčko "disaster". Ale pokud se v člověku ukrývá alespoň zárodek talentu, dají se jeho schopnosti posunout o úroveň výš. Jak? Čti dál.Zabil dvě děti a svádí to na epilepsii

21. listopadu 2011 v 22:13 | ----A.
V posledních dnech mě doběla vytáčí pán, co v Hradci Králové přejel (dvakrát) dvě děti a ty na následky svých zranění umřely. Svádí to na epilepsii. Nehoda se stát může, ale při epileptickém záchvatu nikoho dvakrát prostě nepřejedete.

Jak většina z vás ví, epilepsii znám velmi důvěrně. Všechny její následky, zákazy i příkazy s ní spojené, dala jsem si dost velkou práci, abych si její příznaky a následně i samotné záchvaty nastudovala. Nemá smysl je všechny vypisovat, ale dvě věci jsou podstatné. Když upadnete do bezvědomí a nevíte, co děláte, neuděláte šest koordinovaných pohybů. Věc druhá - pokud jste schopni udělat šest koordinovaných pohybů, je to odstavení vozidla ke krajnici. Už víte, co mi na výpovědi pana vraha-lháře-řidiče nesedí?

Kdyby přeci jen záchvat měl, nejspíš bych s ním soucítila, jednalo-li by se o záchvat první. Pokud věděl, že těmito stavy trpí, jak toho idiota mohlo vůbec napadnout sednou za volant?! Tři základní poučky o životě epileptika s pravidelnými záchvaty - žádný alkohol do konce života, pravidelný denní a především spánkový režim, ZÁKAZ ŘÍZENÍ! Promiňte, ale nemohu litovat někoho, kdo vědomě ohrozil život stovek lidí a kvůli vlastní lhostejnosti a nezodpovědnosti připravit o život dva chlapečky.

Přesto nevěřím, že záchvat měl. Tak či tak, ještě bych mu deset let přisadila. V prvním případě za ten dementní nápad za volant vůbec usednout při svém zdravotním stavu a v druhém za lhaní a svádění vlastní chyby na zdraví.

Rozum my ovšem zůstává stát také nad otázkou legislativy. Epilepsie je nemoc známá odjakživa, jaktože ještě neexistuje zákon, jenž by právně zakazoval způsobilost k řízení člověku, jenž měl poslední záchvat před méně než dvěma lety? Jeden by řekl, že i zákonodárci pochopili, že se nedá spoléhat na něčí rozum či svědomí, přesto však zákon vymezující možnosti člověka s epilepsií neexistuje. Neuvěřitelné...