Červenec 2015

RECENZE: Dermacol Mega Lashes Mascara Waterproof

5. července 2015 v 17:27 | Adéla |  KOSMETIKA
Před pár dny se mi dostala do ruky novinka společnosti Dermacol s názvem Mega Lashes Mascara Waterproof. A řasenky já můžu, ty se doma nikdy neztratí, natož pak voděodolná v létě, že? No, mohu už teď prozradit, že je tato řasenka bomba. Jako v Hirošimě.

řasenka1

Musím se přiznat, že voděodolným řasenkám nijak zvlášť neholduji. Ne že bych je neměla ráda z voděodolného principu, jde spíš o skutečnost, že mi připadá poněkud nesmyslné se líčit k vodě a od běžného nošení mě odrazuje zdlouhavost odličování. Olejíčky a hutná pleťová mléka zanechávají na mé pleti velmi nepříjemný mastný povlak, takže se ve finále spokojím s obyčejnou řasenkou. Pokud by se mi však podařilo najít voděodolku, jež mi bude vyhovovat jak kartáčkem, tak konzistencí, jistě bych fóry nedělala.

Mega Lashes Mascara Waterproof se mi vcelku zalíbila svým designem. Preferuji sice jednoduché černé zpracování, ale vzhledem k sezoně plné třpytivých trendů a účelnosti řasenky si říkám proč ne. Na první problém jsem narazila při pohledu na kartáček. Mám pocit, že všechny společnosti, od nichž jsem voděodolnou řasenku vyzkoušela, ty kartáčky šijí horkou jehlou. Bohužel jsem se se svým úsudkem na základě prvního pohledu nezmýlila.

řasenka2

Kartáček mi řasy příšerně slepil, špatně se s ním manipulovalo při nanášení a konzistence se ukázala jako další do nebe volající zklamání, protože se mi ještě deset minut po nanesení barva obtiskávala po celém očním okolí. Spodní řasy je nalíčit s tímto produktem takřka nemožné, protože je pro ně většina štětinek příliš dlouhá, kdežto u špičky, kde by mohly štětinky vyhovovat, se koncentruje příliš mnoho barvy, takže se jeden akorát zasviní až za ušima.

Vše bych byla ochotna více méně tolerovat, klíčovým faktorem je v tomto případě výdrž a ona již dnes tolikrát skloňovaná voděodolnost. Použila jsem běžné nalíčení, které má oblíbená řasenka zvládá zcela bez problémů. Mega Lashes Mascara Waterproof však problém měla. Po třech hodinách na sluníčku jsem měla mazance jak pod očima, tak pod obočím, což by podle mě voděodolná řasenka rozhodně dělat neměla.

Odličování bylo jako obvykle horor. Navzdory nestálosti barvy se produkt držel na řasách jako přibitý a odmítal se vzdát. Když jsem skončila, měla jsem oči zarudlé, jakoby mi někdo srovnal ciferník, pleť i oči mě pálily. Po této první zkušenosti jsem odmítla řasenku znovu použít a z toho důvodu se zde neobjeví ukázka produktu v akci, za což prosím o prominutí.

Přesto děkuji webu Krásná.cz za dáreček.:)