Prosinec 2015

Otevřený dopis Všem klukům, které jsem milovala

22. prosince 2015 v 14:07 | Adéla |  RECENZE

Když se podíváte na tu knížku, je asi zřejmé, proč mě tak zajímala. Zamilovala jsem se do jejího designu a rozkošného tématu. Neočekávala jsem nic zvláště mimořádného, chtěla jsem si prostě jen přečíst něco klidného, romantického. Něco, co mě nechá si v pohodičce popíjet horké čaje, sledovat vánoční filmy a zapomenout vše kolem školy. Ale co jsem nečekala je, že román zhltnu jako malinu během jednoho a půl dne. A rozhodně jsem nečekala, že mě svým závěrem natolik roznítí a rozhodí, že se okamžitě pustím do četby pokračování... No zkrátka - seznamte se s Všem klukům, které jsem milovala od Jenny Hanové!
Nesuď knihu podle obalu. To nedělám. Já si knihy podle obalu kupuji. Tahle rovnice je velice prostá. Pokud se mi nelíbí obal knihy, nebude se mi líbit kniha sama. Miluji knihy, na které se mi líbí se dívat. Je to směšné a těžko k vysvětlení, ale řekněte mi - četli byste knihu, jež vás děsí, vytáčí, která vám způsobuje, že se cítíte trapně, kdykoliv se na ni podíváte? Já tedy ne. Rozhodně ne! Ráda cítím vzrušení, štěstí, zvědavost... A všechny tyto pocity ve mně vzbuzuje Všem klukům, které jsem milovala. Obálka je čistá, sladká, jednoduchá! Jednoduše ukradla mé srdce, co dodat?


Pojďme se pobavit o stylistice. Ta pro mne představuje hlavní aspekt. Pokud stylistika selhává, může být příběh jakýkoliv, ale nezajímá mě to. Nedokáži nechat se vtáhnout do děje. Obvykle přemýšlím jen nad chybami a nepřirozenými větami a cítím nutkání popadnout červené pero a provést pár úprav. Co se týče Všem klukům, které jsem milovala... Tato kniha není perfektní. Je tma několik velmi dlouuuuuuuuhých vět plných spojky "a", která mě hodně rozptylovala. Zvláště na začátku. Konstrukce byly chaotické a několikrát jsem si říkala: Jo, tohle je názorná ukázka teenagerovského mozku. Nejsme cílovka. Pozdějí se kniha však zlepšila. Ohodnotila bych ji 60%. Nic extra, ale stále se bavíte.


Nemám ráda recenze, v nichž se dozvím, o čem kniha je. Přechází mě chuť si ji pak přečíst. Stručný obsah si najdu na stránkách vydavatele, tak proč prozrazovat víc? Proto budu obecná. Story je sladká. Chvíli trvá, než se dostanete k jádru, ale vyplatí se to. Po straně 84 jsem hltala každý řádek a chtěla jsem vědět, co bude dál. Některé momenty byly vážně zábavné, při některých jsem pocítila zklamání. Připadala jsem si jako součást života hlavní hrdinky Lary Jean. Jako její třetí sestra. Sdílela jsem její emoce a TOHLE je věc, jíž by měla dokázat každá kniha. Tímto se vyznačují dobré knihy. A další plusová bod - postavy se vyvíjely a s nimi i mé preference. Úžasný!


Jediná věc, přes níž se nemohu dostat, je konec. Zůstal otevřený. OTEVŘENÝ! Nesnáším otevřené konce! Nevadí mi, že musím jít pro další knihu, štve mě, že si na ten skutečný konec musím počkat. Ale nevadí. Upřímně vám knihu mohu doporučit. Je to teenagerovský příběh, takže neočekávejte nic, co by vám změnilo život, přesto věřím, že v ní najdete zálibu takhle během prázdnin nebo během těch chvil, kdy chcete jednoduše vypnout.

Perfektní look pro každou příležitost

19. prosince 2015 v 21:57 | Adéla
Dnešní článek je tak trochu 2 v jednom. Tedy vlastně 5 v jednom. Prostřednictvím recenze vás seznámím se svým nejnovějším úlovkem v podobě paletky očních stínů a zároveň vám ukážu velmi jednoduchý look, s nímž můžete vyrazit naprosto kamkoliv. To se hodí, když jednoduše nevíte, jak se nalíčit, ne?

Nejprve ze všeho se mrkněme na tu paletku. Jmenuje se JEWELS&RICHES COLLECTION a je dítětem značky Freedom - novinky v drogeriích TETA (zřejmě jakožto protiváha Makeup Revolution v Rossmannovi). Hledala jsem paletku se zlatavými odstíny, zároveň jsem však potřebovala něco barevnějšího, takže původně jsem si chtěla pořídit Affirmation a Flawless od Makeup Revolution, když mi ovšem zrak spočinul na této kočičce, padlo jasné rozhodnutí. Tahle je má vyvolená!


Jak vidíte, díky téhle paletce můžete vytvořit looky matné (ukázka pod tímto odstavcem), třpytivé, velmi neutrální i velmi divoké. Tohle na ní zbožňuji! Další věc, jež mě baví, je široké spektrum podtónů zlaté. Trochu mě ale rozladila pigmentace barevných odstínů jako zelená, fialová a modrá. Na oku vypadají takžka totožně a pokud z nich chcete něco opravdu vytřískat, bez báze to nepůjde. Co do výdrže, těžko s určitostí říct, protože má mastná víčka to docela komplikují i stínům od Urban Decay, takže...


A teď k tomu looku. Nazvala jsem jej jednoduše 'Don't know'. Důvod je prostý - když se nevyznám ve svých preferencích a nejsem si jistá, zda chci vypadat přirozeně nebo si zahrát na divu, prostě nanesu různé variace zlaté, doplním je tmavou matnou rtěnkou a starorůžovou tvářenkou. Na obrázku níže jsou označeny použité stíny.

No.1: Tento stín aplikujte na celé víčko.

No.2: Zkombinujte stíny označené dvojkou a trochu jich přidejte do středu víček.
No.3: Třetí stín přijde do vnějších koutků. Nezapomeňte pořádně rozblendit.
No.4: Černé naneste trochu do ohybů a udělejte tak look temnější a opticky hlubší.

A voilá - jste ready na štědrovečerní večeři, vánoční večírek, novoroční party nebo ples! Bavte se, jak jen můžete!
5 kroků k dokonalé ženě aneb Učte se od ikon

13. prosince 2015 v 11:26 | Adéla
Vždycky jsem si myslela, že dokonalými se ženy narodí. A že se rodí podle určitého vzorce, jenž jim předpovídá zářivou budoucnost. Že se narodí a od prvního okamžiku jsou oblíbené, úspěšné, k uzoufání krásné, obletované, charismatické, podmanivé... Zkrátka perfektní. Postupem času jsem však zjistila, že ty největší bohyně, ideály krásy se ikonami stávají vlastním úsilím. Zkrátka se rozhodly podmanit si dobu a přinutit svět padnout jim k nohám. Co je však důležitější, pochopila jsem, že pokud na sobě taková žena přestane pracovat, o pozici velmi rychle přijde díky dravosti jiné.

Bohyní se může stát každá. Každá po svém, každá ve vlastním světě, každá svým způsobem. A proto jsem vybrala několik fantastických žen hodné následování, jimiž se můžeme každá inspirovat a které by nás měly motivovat každé ráno, jakmile otevřeme oči.

Tyto ženy jsem vybrala proto, že se s částí jejich osudů či osobností mohu ztotožnit a v těžkých chvílích jsem v nich nacházela útěchu, směr, jakým se ubírat. Snad podají pomocnou ruku i vám.